Skip to main content
Outside view of Giving Tree private home in the United States.
15 Mar 2022

Jak zamknąć pętlę możliwości recyklingu aluminium

Aluminium jest trwałym i uniwersalnym materiałem, który doskonale nadaje się do produkcji stolarki zarówno w nowych budynkach, jak i w projektach renowacyjnych. Ale czy wiesz, że w 100% nadaje się ono również do recyklingu? W rzeczywistości aluminium można poddawać recyklingowi nieskończoną ilość razy, bez utraty jakości. Okrągłość w najlepszym wydaniu.

Profile aluminiowe firmy Reynaers składają się z trwałych materiałów, które zapewniają elegancką estetykę i doskonałe parametry w jednym. Twoje okna i drzwi są dostępne w różnych wzorach, uzupełniając każdy styl architektoniczny. Ale systemy te nie tylko wyglądają niesamowicie, ale także prawie w całości nadają się do recyklingu i stanowią odpowiedzialne, ekologiczne rozwiązanie budowlane. Wyjaśniamy, w jaki sposób aluminium jest ponownie wykorzystywane i omawiamy korzyści wynikające z naszego zrównoważonego podejścia.

"Aluminium jest w pełni przetwarzalne i zawsze oferuje ekologiczne rozwiązanie budowlane".

Proces recyklingu aluminium

Proces recyklingu rozpoczyna się od demontażu starych profili aluminiowych, a kończy na zamontowaniu w Państwa projekcie fabrycznie nowych drzwi, okien i fasad. Wykonując kolejne kroki, możemy zapewnić wysokiej jakości rozwiązania o ograniczonym wpływie na środowisko:

Cięcie i sortowanie aluminium

Po usunięciu starej stolarki z budynku, aluminium jest oddzielane od wszystkich innych rodzajów materiałów i cięte na łatwe do przetworzenia kawałki.

Topienie aluminium i odlewanie kęsów

Gdy posortowane aluminium jest wystarczająco czyste, by można je było ponownie wykorzystać jako materiał podstawowy, jest topione i odlewane w kęsy. Kęsy to kształt używany do transportu aluminium do wytłaczarek, które podają je do maszyn do wyciskania.

Wyciskanie profili

Kęsy są ponownie przetapiane do odpowiedniej temperatury i przepychane przez formę pod wysokim ciśnieniem. Wychodzący materiał jest nieco rozciągany, aby go wyprostować, a następnie cięty na odpowiednią długość - w większości przypadków na około siedem metrów.

Zamawianie profili dla projektu

Na podstawie pomiarów na miejscu producent okien zamawia profile w określonym kolorze na potrzeby kolejnego projektu. Dlatego siedmiometrowe profile przed wysłaniem do producenta przechodzą proces malowania lub anodowania.

Produkcja i montaż nowych okien

Producent przycina profile do odpowiedniego rozmiaru i odpowiednio je montuje. Gdy okna są gotowe, są transportowane na plac budowy i montowane w konstrukcji. Po kilkudziesięciu latach cykl może zacząć się od nowa.

Dlaczego poddajemy aluminium recyklingowi

Teraz już wiesz jak, ale pozwól nam wyjaśnić, dlaczego przetwarzamy aluminium. Ponieważ aluminium jest głównym materiałem wykorzystywanym w naszych systemach, ma ono największy wpływ na poprawę zrównoważonego rozwoju naszych produktów.

Do 95% całego "wycofanego z eksploatacji" aluminium przechodzi obecnie przez proces recyklingu opisany powyżej. Jednak obecny światowy popyt na aluminium przekracza dostępność aluminium z recyklingu - co oznacza, że przemysł nadal musi produkować aluminium pierwotne. Na szczęście wiele firm - w tym Reynaers Aluminium - stara się zmniejszyć swój ślad węglowy, wspierając produkcję aluminium odnawialnymi źródłami energii, takimi jak energia wodna. Rezultatem jest to, co nazywamy "niskoemisyjnym aluminium".

Reynaers Aluminium dąży do osiągnięcia idealnej równowagi pomiędzy aluminium pochodzącym z recyklingu a aluminium niskoemisyjnym we wszystkich swoich produktach. W ten sposób możemy zaoferować idealne rozwiązanie dla Państwa projektu budynku niskoenergetycznego lub pasywnego. Dzięki ulepszonym parametrom termicznym i izolacji akustycznej, licznym funkcjom bezpieczeństwa i nieograniczonym możliwościom projektowym, nasze ekologiczne komponenty budowlane bezbłędnie dopasowują się do architektonicznych potrzeb każdej konstrukcji.

 

Chcesz dowiedzieć się więcej o wpływie aluminium na środowisko?

Czytaj więcej tutaj

Prawa autorskie

The Giving Tree - Faulkner Architects (architekci), Joe Fletcher Photography (fotograf)