Nowe centrum innowacji - Campus Reynaers

1502

Architektura nowego budynku Experience Center w głównej siedzibie Reynaers w Duffel jest doskonale spójna z jego funkcją. Wewnątrz mieszczą się między innymi multimedialne sale ekspozycyjne i pokój rzeczywistości wirtualnej AVALON – a na fasadach można podziwiać zastosowanie nowoczesnych systemów Reynaers.

Od 2015 do 2017 roku firma Reynaers zainwestowała około 25 milionów euro w rozbudowę i przebudowę Campusu Reynaers, swojej głównej siedziby w Duffel. Stworzono między innymi budynek Experience Center, w którym mieszczą się audytorium oraz multimedialne sale ekspozycyjne,  a także biura. To tutaj działa AVALON, pokój rzeczywistości wirtualnej, który umożliwia spacer po projektach architektonicznych w trójwymiarowej przestrzeni.

Innowacje z każdej strony

Architekci z pracowni Jaspers-Eyers Architects otrzymali zadanie stworzenia komfortowej przestrzeni dla pracowników i gości firmy Reynaers, a także budynku oszczędnego w utrzymaniu i przyjaznego środowisku. Experience Center ma 3,5 tys. mkw. powierzchni i cztery poziomy – dwa wyższe zajmują biura, niżej jest przestrzeń ekspozycyjna i szkoleniowa.

Fasada frontowa, od strony ulicy, ma charakterystyczną trójwymiarową strukturę – przypomina okno wystawowe, prezentujące różne rozwiązania firmy Reynaers. Tylna fasada to ogromne transparentne przeszklenia, które otwierają na zewnętrzną przestrzeń wysoki na dwie kondygnacje hol wejściowy.

Architekci opracowali swoją koncepcję w oparciu o możliwości, które dają profile aluminiowe Reynaers – dzięki nim mogli stworzyć bardzo duże przeszklenia z niemal niewidoczną konstrukcją i zróżnicowaną fasadę frontową. W swoim projekcie Jaspers-Eyers zastosowali system CW 60-SC oraz CW 86-EF/SG, czyli fasadę elementową z prefabrykowanych modułów. Od tyłu budynku umieszczono między innymi przesuwne okna tarasowe Hi-Finity. Przed nadmiarem słońca chroni system BS 100.

Architekci, wykonawcy, inwestorzy i inni partnerzy biznesowi, którzy odwiedzają Experience Center, mogą zapoznać się z najnowszymi rozwiązaniami Reynaers. Architektura budynku to zapowiedź tego, co goście znajdą w jego wnętrzach. To także innowacyjne środowisko, które sprzyja powstawaniu nowych koncepcji i opracowywaniu kolejnych innowacji Reynaers.

Więcej informacji

Przeglądaj archiwum wiadomości
WYDARZENIA11-02-2021

Reynaers Aluminium mecenasem konkursu POiD Building Awards 2021

NAGRODY05-02-2021

Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku nominowane do prestiżowej nagrody EU Mies van der Rohe Award 2022

FIRMA27-08-2020

Przewodniki po certyfikacji LEED i BREEAM