Apartament Hi-Finity na Śląsku

Apartament Hi-Finity na Śląsku

Minimalistyczny apartament na Śląsku ma imponującą powierzchnię 213 m kw. i jest pełen światła dzięki bardzo dużym oknom i ogromnym przeszklonym drzwiom tarasowym. Właściciele i architekci postawili na zdyscyplinowaną kolorystykę i najwyższą jakość wszystkich rozwiązań.

Pierwotnie mieszkalna przestrzeń była podzielona na wiele pokoi i mimo imponującego metrażu nie odbiegała charakterem od typowych mieszkań w wielorodzinnych budynkach. Właściciele chcieli tu stworzyć reprezentacyjny, elegancki apartament - realizacją tego marzenia zajęli się architekci z pracowni MMOA, wyróżnionej w konkursie Architektura Roku 2018, w kategorii Młody Twórca. Zmiany były bardzo duże: wyburzono wiele ścian, zwiększono otwory drzwiowe, a także wymieniono stolarkę okienną.

 

Po zmianach powstała duża jasna przestrzeń dzienna z częścią kuchenną i wypoczynkową. Od strefy prywatnej apartamentu oddziela ją hol i duże drzwi, za którymi kryją się sypialnia, łazienka i garderoby właścicieli.

Maksimum światła, minimum ograniczeń

W trakcie metamorfozy mieszkania powiększono otwory okienne i wymieniono okna na aluminiowe. Brano pod uwagę rozwiązania, które umożliwiają tworzenie naprawdę dużych przeszkleń. Do koncepcji idealnie pasowały systemy Reynaers Aluminium. Okna skonstruowano z zastosowaniem systemu Slim Line 38 o wyjątkowo wąskich profilach. Na taras prowadzą drzwi przesuwne Hi-Finity. To wyjątkowe rozwiązanie, w którym zminimalizowano widoczność profili - ramy ukryte są w ścianach, a profile skrzydeł są wyjątkowo wąskie.

Konsekwentna kolorystyka, zastosowanie wielkopowierzchniowych płytek zarówno we wnętrzu, jak i na tarasie, przemyślane oświetlenie, a przede wszystkim otworzenie przestrzeni poprzez wyburzanie ścian i wymianę okien – te wszystkie zabiegi sprawiły, że architektom udało się stworzyć niezwykły, minimalistyczny i wypełniony światłem apartament.

Fabrykator: 
Lokalizacja: 
Poland
Użyte systemy Reynaers: