Wiatro- i wodoszczelność

Wiatroszczelność oraz wodoszczelność to dwa ważne aspekty decydujące o jakości systemu budowlanego oraz o poziomie komfortu, który może zapewnić. Systemy firmy Reynaers Reynaers Aluminium posiadają różne stopnie wodoszczelności i wiatroszczelności, w zależności od wymagań związanych z danym budynkiem. Aby zapewnić najwyższą jakość, nasze systemy poddawane są szczegółowym testom, przeprowadzanym w najnowocześniejszym centrum prób i testów.

Niezawodne uszczelnienie

Systemy firmy Reynaers Aluminium wyposażone są w najwyższej jakości uszczelki EPDM, które nie przepuszczają powietrza ani wody, stanowiąc skuteczne zabezpieczenie przez cały czas użytkowania systemów. Systemy okienne posiadają uszczelkę centralną, stanowiącą zabezpieczenie przed wodą, oraz uszczelkę akustyczną po stronie wewnętrznej, zwiększającą ochronę przed hałasem. Drzwi Reynaers Aluminium są wyposażone w uszczelki dedykowane, zarówno po stronie wewnętrznej, jak i zewnętrznej, dzięki czemu nie przepuszczają powietrza ani wody.

Odprowadzanie wody

Wodoszczelność nie polega tylko na blokowaniu dostępu wody, ale również na jej odpowiednim odprowadzaniu. Skuteczny i dobrze przemyślany system drenażu jest bardzo ważny we wszystkich systemach (okien, drzwi, drzwi przesuwnych, ścian osłonowych itp.).

Woda, która dostaje się do systemu i zatrzymuje przed barierą ochronną, jest odprowadzana na zewnątrz poprzez otwory drenażowe, więc nie dochodzi do jej gromadzenia. Otwory te są zakryte zaślepkami. Inną możliwością jest zamontowanie dodatkowego profilu, który całkowicie zasłania system drenażu.