Drzwi piwotowe MasterLine 8

Jeszcze większe rozmiary, nowe rozwiązania

Drzwi obrotowe, tzw. drzwi piwotowe to ciekawe architektoniczne rozwiązanie w obrębie systemu MasterLine 8, wyjątkowa alternatywa dla standardowych drzwi wejściowych lub drzwi tarasowych. Oś obrotu skrzydła jest odsunięta od ościeżnicy i dzięki temu nawet przy bardzo dużych rozmiarach i masie drzwi łatwo się otwiera i zamyka. Skrzydło drzwi obrotowych MasterLine 8 może ważyć nawet 500 kg (200 kg w wariancie Residential).  Drzwi piwotowe pozwalają na konstruowanie bardzo wysokich i szerokich drzwi wejściowych, również z naświetlem. Wyjątkową opcją jest tworzenie spektakularnych konstrukcji z połączonych ze sobą pojedynczych skrzydeł (konfiguracja Landscape).

Drzwi obrotowe dostępne są zarówno w wersji panelowej, jak i przeszklonej, co pozwala wybrać rozwiązanie dopasowane do każdego projektu.

Niezależnie od wybranej opcji wypełnienia, drzwi piwotowe MasterLine 8 gwarantują bardzo dobrą szczelność i izolacyjność termiczną. Skutecznie chronią przed chłodem, deszczem, wilgocią i wiatrem. Osiągnięto to m.in. poprzez zastosowanie uszczelki po obwodzie konstrukcji (listwa samoopadająca na dole konstrukcji) i połączeniu z 10-mm progiem, a także wyprofilowane końcówki w narożach i dodatkowy element zabezpieczający przed przedostawaniem się wody. 

Drzwi piwotowe Masterline 8 dostępne są również w wersji o podwyższonej odporności na włamanie.

  Parametry drzwi piwotowych MasterLine 8

  • Wysoka izolacyjność termiczna: Uf ≥1,5W/m²K dla wariantu HI+
  • Bardzo dobre parametry AWW (szczelność powietrza, wiatro- i wodooszczelność) - 4/C3/4A (150Pa)
  • Klasa antywłamaniowa RC2/WK2

  Drzwi piwotowe MasterLine 8 dostępne są w wariancie Residential - maksymalne wymiary to 1,7x3 m - oraz w wariancie XL, dla którego maksymalne wymiary skrzydła to aż 2,5x4 m. Oba warianty można zestawiać w konfiguracji Landscape - kilka połączonych ze sobą skrzydeł tworzy efektowną szklaną przegrodę, umożliwiając otwarcie pomieszczenia na otaczającą przestrzeń.

  Drzwi obrotowe MasterLine 8 występują w 3 opcjach wyposażenia okuć:

  • Bezpieczne. Zabezpieczone przed włamaniem, blokowane ręcznie, otwierane tylko do wewnątrz
  • Komfortowe. Wersja z ukrytym samozamykaczem, zsynchronizowane blokowanie (bezpieczne w przypadku braku zasilania)
  • Luksusowe. Otwierane automatyczne za pomocą kodu, czytnika linii papilarnych lub karty, zsynchronizowane blokowanie (bezpieczne w przypadku braku zasilania)

  Drzwi piwotowe XL

  Dzięki kombinacji zalet drzwi piwotowe MasterLine 8 XL dają producentom i użytkownikom możliwości, których nie daje żaden inny produkt na rynku. Łączą w sobie następujące cechy:

  • bardzo duże wymiary (maks. 2,5x4 m)
  • wąskie profile (40 mm)
  • izolację termiczną
  • płaski próg
  • wygodę obsługi (np. automatyczne zamykanie oraz blokowanie w pozycji otwartej 90 st.)
  • dowolność wyboru szkła (co przekłada się m.in. na obniżenie ceny końcowego wyrobu)

  Drzwi piwotowe MasterLine 8 XL są przetestowane zarówno pod kątem norm europejskich, jak i obowiązujących w Stanach Zjednoczonych.