Reynaers Aluminium partnerem konferencji “Wyzwania Klimatyczne” organizowanej przez eduArch

7 września 2021 roku w Hotelu NYX, znajdującym się w kompleksie Varso Place, odbyła się konferencja “Wyzwania Klimatyczne”, organizowana przez eduArch - Edukację Architektury. Byliśmy nie tylko partnerem wydarzenia, ale także braliśmy w nim czynny udział. Wśród prelegentów znalazł się Dyrektor Regionu Centralnego ds. Projektów Reynaers Aluminium - Radosław Klepko. Jego wystąpienie dotyczyło projektu Varso Place, gdzie zostały zastosowane zrównoważone rozwiązania Reynaers Aluminium - CW 50 oraz MasterLine 8.

 

“Wyzwania Klimatyczne” to konferencja, debata, połączona ze zwiedzaniem obiektu, który stanowił case study wydarzenia - Varso Place.  Prelegenci pochylili się nad zmianami klimatu i ich wpływem na architekturę.

Eksperci poruszyli następujące kwestie:

  • Wpływ klimatu na architekturę i budownictwo

  • Rola systemów wentylacji w energooszczędnym budynku. Zarządzanie powietrzem a proces certyfikacji

  • Dobry wzór, case study Varso, jako budynku, który pomaga naturze zwyciężyć

  • Detal w architekturze, czyli Elewacja Reynaers Aluminium w budynku Varso

  • Drzwi obrotowe: zawsze otwarte, zawsze zamknięte

 

Debata stanowiła podsumowanie edukacyjnej części spotkania. Głównym wnioskiem, jaki pozwoliła wysnuć jest fakt, że wszystkie podmioty biorące udział w projektowaniu danego budynku powinny brać odpowiedzialność za jego efektywność energetyczną oraz zadbać o zrównoważone rozwiązania, które pozwolą chronić naszą planetę.

Nasza odpowiedzialność za środowisko

Troska o środowisko naturalne jest wpisana w DNA firmy Reynaers Aluminium. Od lat opracowujemy rozwiązania na bazie aluminium, lekkiego ale niezwykle trwałego surowca, który w całości nadaje się do recyklingu oraz stale poszukujemy alternatywnych dróg produkcji, by zmniejszyć emisję szkodliwych dla planety substancji. Ekologiczne podejście zarówno do życia, jak i do prowadzenia biznesu to nasza wspólna odpowiedzialność, dlatego czynnie bierzemy udział w konferencjach, debatach i innych wydarzeniach edukacyjnych, które są doskonałym zasobem wiedzy na temat zmieniającego się klimatu i problemów planety. Dzięki temu wyciągamy odpowiednie wnioski i projektujemy zrównoważone rozwiązania dla budynków przyszłości.

Radosław Klepko
Regionalny Dyrektor ds. Projektów
radoslaw.klepko@reynaers.com 
+48 502 206 306

 

 

Posiada ponad 20-letnie doświadczenie w branży ogólnobudowlanej, w tym kilkunastoletnie w zarządzaniu projektami budowlanymi ze specjalizacją fasady aluminiowo-szklane oraz fasady wentylowane i modułowe. W Reynaers Aluminium jest odpowiedzialny za koordynację projektów w zakresie elewacji aluminiowo-szklanych na różnych etapach realizacji projektu.