Wołoska 24 – biurowiec z certyfikatem

2811

Wołoska 24 to ważny punkt na mapie warszawskiego Mokotowa,
z doskonałym adresem pomiędzy ulicami Domaniewską a Woronicza. Firmy, które mają tam swoje siedziby, doceniły świetną lokalizację, architekturę i rozwiązania zgodne z wymaganiami zrównoważonego budownictwa. Ogromna przeszklona fasada biurowca Wołoska 24 opiera się na systemach firmy Reynaers.

Wysoka klasa budynku i jakość powierzchni biurowych to dziś oczywistość w świecie nowoczesnych firm, które szukają wyjątkowego miejsca na swoją siedzibę. Standardy biurowców potwierdzają niezależne audyty – Wołoska 24 w takiej ocenie otrzymała certyfikat BREEAM na poziomie Excellent.

Biurowiec zrealizowany przez Ghelamco oferuje ponad 22 tys. mkw. powierzchni biurowej i handlowo-usługowej. Przeszklone zewnętrzne ściany budynku wymagały zastosowania wytrzymałych, wysokiej klasy konstrukcji. Na potrzeby inwestycji wykorzystano systemy profili aluminiowych CW50-HI i CW50-HI THW marki Reynaers.

System Concept Wall 50 High Insulating (CW50-HI) firmy Reynaers pozwala na zastosowanie nawet potrójnego przeszklenia. Jest stosowany w budynkach pasywnych
i niskoenergetycznych. Stanowi element ochrony przed ucieczką ciepła z budynku, zwiększający energetyczną wydajność biurowca i składający się na jego końcową ocenę. Systemy Reynaers są także gwarancją wodoszczelności, hermetyczności i odporności na obciążenie wiatrem. Rozwiązania Reynaers umożliwiły również zintegrowanie optymalnych systemów otwierania okien.

Szklana, lustrzana ściana Wołoskiej 24 wygląda świetnie. Dzięki systemom Reynaers możliwe było zrealizowanie architektonicznej wizji i stworzenie trwałej, bezpiecznej konstrukcji spełniającej wymagania inwestora i przyszłych najemców.

 

W skrócie:
Projekt: Wołoska 24
Inwestor: Ghelamco Poland
Projekt architektoniczny: AMC Chołdzyński
Termin realizacji: marzec 2016
Certyfikat: BREEAM Excellent
Wykorzystane rozwiązania Reynaers: CW50-HI i CW50-HI THW

Więcej informacji

Przeglądaj archiwum wiadomości
WYDARZENIA11-02-2021

Reynaers Aluminium mecenasem konkursu POiD Building Awards 2021

NAGRODY05-02-2021

Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku nominowane do prestiżowej nagrody EU Mies van der Rohe Award 2022

FIRMA27-08-2020

Przewodniki po certyfikacji LEED i BREEAM