Reynaers otrzymał nagrodę Factory of the Future

Nagroda Factory of the Future
2203

Reynaers już dziś jest fabryką przyszłości. Firma stale się rozwija i inwestuje w nowoczesne technologie. Przeprowadzona w ostatnich latach transformacja cyfrowa oraz jej efekty zostały nagrodzone tytułem „Factory of the Future”.

W 2012 roku w Reynaers Aluminium rozpoczęły się zmiany na międzynarodową skalę. Firma zainwestowała ponad 100 mln euro w automatyzację i cyfryzację swojej całej światowej organizacji. Efekty są już doskonale widoczne: obroty przedsiębiorstwa zwiększyły się o 32 proc., a zatrudnienie – o 29 proc. Wzrosła wydajność i produktywność grupy, zarówno w Belgii, jak i na zagranicznych rynkach.

Nagrodę „Factory of the Future” przyznaje belgijska federacja firm Agoria wraz z niezależną organizacją SIRRIS – obie promują nowoczesne technologie i wspierają przedsiębiorstwa w procesie dostosowania do wymogów nowoczesnej produkcji. 

– Kiedy zdecydowaliśmy się w 2012 roku na transformację, doszliśmy do wniosku, że lepsza będzie zmiana całego systemu funkcjonowania przedsiębiorstwa, a nie udoskonalanie poszczególnych produktów – powiedział Michel van Put, CMO Reynaers Aluminium. – Dzięki temu, że działaliśmy globalnie, udało nam się znacząco skrócić czas od pomiaru do dostawy, od zamówienia do realizacji. To dało nam istotną przewagę konkurencyjną.

Jury konkursu „Factory of the Future” doceniło ogromną, międzynarodową skalę cyfryzacji, a także inwestycje w nowoczesny park maszynowy. Na przyznanie nagrody wpływ miało również daleko idące technologiczne i organizacyjne wsparcie pracujących dla firmy Reynaers wytwórców aluminium.

Jednymi z ostatnich osiągnięć w procesie zmian było otwarcie Campusu Reynaers w Duffel w Belgii, rozbudowa magazynu w głównej siedzibie do 60 tys. mkw. i zakończenie budowy największego europejskiego zakładu do izolacji profili aluminiowych. W Campusie Reynaers znajduje się obecnie największe w Europie prywatne centrum badawczo-rozwojowe, w którym testowane są rozwiązania dla systemów aluminiowych.

– Dzięki wdrożeniu cyfrowych technologii na wszystkich poziomach działania naszej organizacji, wzmocniliśmy pozycję rynkową. Udało nam się stworzyć więcej miejsc pracy i polepszyć nasze globalne wyniki finansowe – podsumowuje Michel van Put.

Więcej informacji

Przeglądaj archiwum wiadomości
PRODUKTY11-10-2021

Testy kuloodporności

WYDARZENIA08-09-2021

Reynaers Aluminium partnerem konferencji “Wyzwania Klimatyczne” organizowanej przez eduArch

PRODUKTY23-08-2021

Drzwi obrotowe MasterLine 8 typu pivot