Reynaers Aluminium na 4 Design Days

1202

W dniach 6-9 lutego braliśmy udział w 4 Design Days w Katowicach. To największe w tej części Europy wydarzenie poświęcone architekturze, nieruchomościom i wyposażeniu wnętrz. 

Targi 4 Design Days odwiedziło 10 tysięcy profesjonalistów i 25 tysięcy osób zainteresowanych wzornictwem i architekturą. Ważną częścią wydarzenia jest kilkadziesiąt paneli dyskusyjnych i debat, w których udział wzięło w tym roku ponad 300 prelegentów. Na tegorocznej edycji pojawiło się wielu znanych architektów, z najbardziej prestiżowych polskich i światowych pracowni. Uczestnicy mogli wysłuchać m.in. amerykańskiego krytyka architektury i pisarza – Aarona Betsky'ego, dyrektora pracowni Zaha Hadid Architcects - Filippo Innocenti'ego; berlińskich architektów z pracowni Deadline Architekten – Matthew Griffina i Brittę Jürgens, a także szefa londyńskiego oddziału pracowni Chapman Taylor - Petera Farmera.

Reynaers Aluminium na temat projektowania fasad w budynkach na lotniskach

W trakcie debaty poświęconej projektowaniu lotnisk mieliśmy okazję zaprezentować rozwiązania Reynaers Aluminium i podzielić się naszym doświadczeniem. W dyskusji brali udział: Peter Farmer, dyrektor londyńskiego oddziału pracowni Chapman Taylor; Filippo Innocenti, dyrektor pracowni Zaha Hadid Architects, Michał Lah, architekt, członek zarządu PIG Architekci Sp. z o.o., Jakub Marszalski, architekt, kierownik projektu, JSK Architekci Sp. z o.o., Franciszek Ryczer, dyrektor biura projektowania i inżynierii komponentu lotniskowego, Centralny Port Komunikacyjny Sp. z o.o. oraz Michał Stangel, Wydział Architektury, Politechnika Śląska, autor książki „Airport cities. Strefa okołolotniskowa jako zagadnienie urbanistyczne”. Zwieńczeniem debaty było wystąpienie naszego eksperta, projektanta konstrukcji aluminiowych Jacka Walczaka, który zaprezentował przykłady fasad lotnisk.

4 Design Days odbyło się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym i katowickim Spodku, zajmując w sumie powierzchnię 17,5 tys. metrów kwadratowych. W ramach wydarzenia odbyły się także spotkania Property Forum Katowice 2020, konferencja gromadząca właścicieli i zarządców firm działających na rynku nieruchomości komercyjnych oraz Housemarket Forum Silesia 2020, w trakcie której dyskutowano o rynku mieszkaniowym na Śląsku. 

Więcej informacji

Przeglądaj archiwum wiadomości
PRODUKTY21-06-2021

Doskonałość w każdym szczególe

WYDARZENIA16-04-2021

Reynaers Aluminium partnerem “Ogólnopolskiego Forum Stolarki 2021 Online”

WYDARZENIA11-02-2021

Reynaers Aluminium mecenasem konkursu POiD Building Awards 2021