One Charles de Gaulle – ekologiczny luksus w Rumunii

1201

W marcu 2018 pierwsi lokatorzy będą mogli się wprowadzać do apartamentów w jednej z najciekawszych i najbardziej luksusowych inwestycji mieszkaniowych w Bukareszcie. W projekcie uczestniczy firma Reynaers, która dostarczyła profile aluminiowe do okien. 

Dwa budynki o ciekawej, nowoczesnej architekturze, 33 apartamenty w najwyższym standardzie, 55 miejsc parkingowych i wiele zieleni – zarówno w okolicy, jak i w obrębie inwestycji. Co ważne, deweloper zastosował wiele wysokiej klasy rozwiązań przyjaznych środowisku. One Charles de Gaulle powstaje w północnej części Bukaresztu, tuż przy ogromnym parku Herăstrău (110 ha), w którym kryje się jezioro o tej samej nazwie. W okolicy powstaje też wiele nowoczesnych budynków biurowych. To doskonały adres dla biznesu i świetna lokalizacja na mieszkanie.

Ekologiczny apartamentowiec

One Charles de Gaulle to jeden z najbardziej wymagających pod względem wydajności energetycznej projektów, w których uczestniczy firma Reynaers. Budynki, realizowane przez One United Properties, spełniają wymagania stawiane przed przyjaznymi dla środowiska inwestycjami Green Homes (certyfikat przyznaje organizacja Romanian Green Building Council, RoGBC). Elementami, które brano pod uwagę przy ocenie projektu, były między innymi zielone tarasy, wysoka wydajność energetyczna budynku, zastosowanie materiałów niezawierających szkodliwych substancji, a także ograniczenie ilości odpadów w trakcie budowy.

Apartamentowce zaprojektowano tak, żeby zapewnić we wnętrzach jak najwięcej naturalnego światła – gwarantują  to między innymi przeszklone balkony oraz zastosowane w oknach wąskie i jednocześnie wytrzymałe aluminiowe profile SL 38 marki Reynaers. Szczelne, wysokiej jakości i o doskonałych parametrach termicznych profile aluminiowe Reynaers chronią apartamenty przed ucieczką ciepła, przedostawaniem się wiatru i wody. Są zarówno elementem eleganckiej, nowoczesnej fasady, jak i wydajnego systemu energetycznego budynku.

Światło dzięki rozwiązaniom Reynaers

Budowa obiektu One Charles de Gaulle ruszyła w 2015 roku, jej zakończenie zaplanowano na marzec 2018 roku. Pomiędzy dwoma pięciopiętrowymi budynkami, pomiędzy którymi znajduje się teren z prywatnymi ogrodami. Zieleni jest więcej – architekci zaprojektowali między innymi białe kubiki urozmaicające elewację; w każdym z nich będą rosnąć odpowiednio dobrane rośliny. Na najwyższych poziomach zaplanowano duże, jasne tarasy. Światło wpada do wnętrz dzięki dużym przeszkleniom – w budynku zastosowano system okien przesuwnych Hi-Finity, dzięki którym wnętrza można w każdej chwili otworzyć na balkon lub taras.

Deweloper: One United Properties
Zastosowane rozwiązania Reynaers: profile SL 38 i system Hi-Finity
Projekt architektoniczny: X Architecture & Engineering i Bueso Inchausti Rein

O projekcie czytaj więcej tutaj: https://www.reynaers.com/get-inspired/one-charles-de-gaulle

Więcej informacji

Przeglądaj archiwum wiadomości
WYDARZENIA11-02-2021

Reynaers Aluminium mecenasem konkursu POiD Building Awards 2021

NAGRODY05-02-2021

Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku nominowane do prestiżowej nagrody EU Mies van der Rohe Award 2022

FIRMA27-08-2020

Przewodniki po certyfikacji LEED i BREEAM