System ścian i drzwi wewnętrznych CI 45

CI 45 to modułowy system ścianek działowych oraz drzwi wewnętrznych przeznaczony do aranżacji wnętrz, przede wszystkim przestrzeni biurowych, ale również do zastosowania w obiektach budownictwa mieszkaniowego, użyteczności publicznej i przemysłowych. Przeznaczony jest do komponowania lekkich i trwałych, przeszklonych ścianek w połączeniu z różnymi typami drzwi (możliwe są też wypełnienia nieprzezierne ścianek).

 

Zalety systemu CI 45

 

  • CI 45 zapewnia dostęp do dużej ilości naturalnego światła i pozwala tworzyć komfortową i cichą przestrzeń do pracy.
  • Duży zakres oferowanych rozwiązań - w oparciu o zaledwie 33 profile - powoduje, że system łatwo zastosować w różnych projektach.
  • Możliwość zabudowy wysokich pomieszczeń (wysokość konstrukcji nawet do 4 m).
  • Specjalna komora wewnątrz profilu umożliwia integrację okablowania (kable elektryczne, od komputera, telefonu stacjonarnego, drukarki, Internetu), co wpływa na ergonomię i estetykę przestrzeni biurowej.
  • Modułowa konstrukcja ułatwia modyfikację istniejącej zabudowy, gdy pojawi się taka potrzeba, bez konieczności demontażu całej ściany.
  • Prosta prefabrykacja, umożliwiająca łatwy montaż bez specjalistycznych narzędzi, wpływa na znaczne zredukowanie czasu instalacji, a tym samym również zmniejszenie kosztu całej inwestycji.

Różne typy drzwi

Elementy CI 45 pozwalają na konstruowanie ścianek stałych, drzwi przymykowych, całoszklanych, drzwi przesuwnych i drzwi akustycznych z podwójnym poziomem szklenia.

System ścian i drzwi wewnętrznych CI45

Uniwersalny i funkcjonalny system zabudowy

System CI 45 daje wiele ponadstandardowych możliwości, przydatnych przy aranżacji przestrzeni biurowych.

  • Pozwala na konstruowanie ścianek ze zdwojonym przeszkleniem o głębokości 100 mm i 125 mm, dzięki czemu uzyskuje się wysoką izolację akustyczną przegrody (Rw = 53dB). Przestrzeń pomiędzy przeszkleniami ścianek można wykorzystać do zainstalowania żaluzji.
  • System umożliwia połączenie ze ściankami gipsowymi o grubości 75, 100 lub 125 mm.
  • Konstrukcję CI 45 można zintegrować z balustradą RB 10.
  • Profil z wewnętrzną komorą pozwala ukryć okablowanie.

fot. Tomasz Zakrzewski, projekt MUS Architects

Krajowa Ocena Techniczna

System CI 45 Reynaers Aluminium otrzymał Krajową Ocenę Techniczną (KOT), co oznacza oficjalne potwierdzenie parametrów deklarowanych przez Reynaers Aluminium.

CI 45 pozwala na tworzenie nowoczesnych, pełnych światła przestrzeni biurowych. Dzięki temu, że jest to system modułowy – w każdej chwili istnieje możliwość zmodyfikowania istniejącej konstrukcji, np. poprzez zastąpienie części stałej skrzydłem drzwiowym całoszklanym. Fot. Tomasz Zakrzewski, projekt MUS Architects.