The Nest w konkursie o Nagrodę Architektoniczną m.st. Warszawy

2310

The Nest na ulicy Pięknej 49 został nominowany w 5. edycji konkursu Nagrody Architektonicznej m.st. Warszawy, w kategorii: najlepszy budynek komercyjny. Nowoczesna szklana bryła idealnie koresponduje z XVIII-wiecznym układem urbanistycznym. W budynku zastosowano systemy Reynaers Aluminium, CW 50-HI, CS 86-HI oraz CP 155.

Organizatorem konkursu i fundatorem Nagrody jest Prezydent m.st. Warszawy. Partnerzy merytoryczni to Oddział Warszawski Stowarzyszenia Architektów Polskich, Mazowiecka Okręgowa Izba Architektów Rzeczypospolitej Polskiej oraz Oddział Warszawski Towarzystwa Urbanistów Polskich. Oprzyznaniu jednej z nagród decydują mieszkańcy Warszawy i inni użytkownicy przestrzeni miasta, głosując na wybrane przez siebie projekty w internetowym plebiscycie. Pozostałe nagrody w poszczególnych kategoriach i nagrody specjalne, w tym Grand Prix przyznaje jury. Podstawą przyznania nagrody specjalnej będzie analiza wyróżnionych obiektów pod kątem efektywności energetycznej, emisji CO2, smogu, zielonej i błękitnej architektury.

Tworzymy architekturę miasta

The Nest to niezwykły, ośmiokondygnacyjny, przeszklony biurowiec u zbiegu ulic Pięknej i Koszykowej, z bryłą wychodząca poza obrys działki, częściowo nadwieszoną nad jezdnią i chodnikiem, z frontową fasadą wychylającą się od pionu na 7,5 metra. Lekka i dynamiczna bryła zaprojektowana przez architektów z pracowni Grupa 5 idealnie uzupełnia zabytkową zabudowę i stanowi dla niej ciekawą przeciwwagę. We wnętrzach znajduje się przestrzeń coworkingowa, którą docenił magazyn „Wallpaper”. 

W inwestycji zastosowano systemy Reynaers Aluminium. Przeszklona fasada powstała dzięki systemowi CW 50-HI, który umożliwia tworzenie konstrukcji o dużym nachyleniu, gwarantując wysoką izolacyjność termiczną. We wnętrzach na najwyższym piętrze zastosowano system przesuwny CP 155, a drzwi wejściowe skonstruowano na bazie systemu CS 86-HI.

Zdjęcia budynku The Nest / Piękna 49: Mikołaj Lelewski

 

Więcej informacji

Przeglądaj archiwum wiadomości
PRODUKTY21-06-2021

Doskonałość w każdym szczególe

WYDARZENIA16-04-2021

Reynaers Aluminium partnerem “Ogólnopolskiego Forum Stolarki 2021 Online”

WYDARZENIA11-02-2021

Reynaers Aluminium mecenasem konkursu POiD Building Awards 2021