Modern Prairie House

Modern Prairie House

Chad Overway

Zmienić marzenie w rzeczywistość

Modern Prairie House znajduje się w samym sercu słynącej z win kalifornijskiej doliny Sonoma. Główna rezydencja ma powierzchnię 325 m², w pobliżu jest też domek dla gości. Właściciel, budowniczy i projektant w jednej osobie, Chad Overway, potrzebował dwóch lat, żeby urzeczywistnić swoją koncepcję domu na całe życie.

Chad Overway przez większość swojego zawodowego życia zajmował się realizacją różnych projektów w branży hotelowej. Podchodzi z pasją do swojej pracy i uwielbia uczestniczyć w procesie od samego początku aż do momentu, kiedy wizja staje się rzeczywistością.

Chad jest również właścicielem innego domu, Schiff House, zaprojektowanego w 1938 r. przez Richarda Neutrę, architekta urodzonego w Austrii, ale pracującego przez większość życia w Stanach. Po kupieniu budynku we wczesnych latach 90., przez lata zajmował się jego renowacją i w końcu doprowadził to arcydzieło modernizmu do idealnego stanu, zgodnego z pierwotnym zamysłem architekta.

Rozkład Modern Prairie House został zainspirowany innymi rezydencjami, których właścicielem w ciągu minionych lat był Overways. Strop w otwartej części dziennej jedynie w kilku miejscach jest podparty minimalistyczymi stalowymi słupami. Ścianami oddzielona jest jedynie część prywatna domu. Pracujący przy projekcie duński inżynier Jeppe Larsen opracował innowacyjny plan konstrukcyjny. Dom wspiera się na stopach fundamentowych z podwójną warstwą betonu otaczającą pionowy rdzeń. 

W konstrukcji, której wzniesienie zajęło 1,5 miesiąca, wykorzystano takie rozwiązania jak stalowe ramy ścian i stropy na stalowych belkach. Zaplanowano również mechaniczną wentylację.

Ze względu na wysoką jakość, duży wybór kolorów i doskonałe parametry techniczne wybrano okna i drzwi Reynaers Aluminium. Jasny odcień anodowanego na kolor brązu aluminium, który wybrano ze względu na metaliczny połysk i naturalny wygląd, nadał kierunek kolorystyce całego domu.

- Parametry termiczne okien i drzwi Reynaers Aluminium są nie do pobicia - mówi Chad Overway. Konsultant ds. energii komentuje, że systemy okienne Reynaers odegrały kluczową rolę w projekcie. Udało się znacznie przekroczyć wymagania związane z Title 24, dotyczącym energii elementem obowiązujących w Kalifornii wytycznych budowlanych. - Koszt zużycia energii dla tego kilkusetmetrowego domu wynosi około 200 dolarów miesięcznie.

Efektowne drzwi, skonstruowane z użyciem systemu Reynaers Aluminium, składają się z laminowanego szkła dźwiękochłonnego i ażurowej aluminiowej blachy z organicznym, wycinanym laserowo wzorem. 

 

Rob Kurucz z firmy Innovative Glass Solutions był odpowiedzialny za instalację okien i drzwi. Ze względu na znajomość systemów Reynaers Aluminium produkcja i montaż odbyły się szybko i bez komplikacji. - Wsparcie techniczne Reynaers odpowiadało szybko i było bardzo pomocne w trakcie całego procesu - mówi Chad.

Profile aluminiowe Reynaers Aluminium dostarczyła firma Associated Building Supply (ABSi). ABSi jest doskonałym sprzedawcą systemów okiennych i drzwiowych dla wymagających konstruktorów, właścicieli domów i architektów. W nowoczesnym showroomie firmy można zobaczyć produkty, a także spotkać się wspólnie i omówić różne rozwiązania.  - ABSi jest dumne ze swojego podejścia do sprzedaży i z tego, że dostarcza produkty, które sprawiają, że marzenia stają się rzeczywistością - mówi Scott Thurber, współwłaściciel Associated Building Supply.

Architekt: 
Chad Overway
Lokalizacja: 
Stany Zjednoczone Ameryki Północnej
Fotograf: 
Użyte systemy Reynaers: