Modernizacja lakierni Reynaers Aluminium w Piasecznie pod Warszawą

1710

Zakończyliśmy nową inwestycję - w centrum dystrybucyjnym w Piasecznie uruchomiliśmy dwie nowe linie lakiernicze, wykorzystujące nowoczesną technologię bezchromową. Jedna z nich jest przeznaczona do lakierowania profili aluminiowych, druga, osobna, do profesjonalnej obróbki powierzchni akcesoriów. 

Dzięki modernizacji lakiernia Reynaers Aluminium jest nowocześniejsza i bardziej efektywna. Wydajność nowej linii będzie docelowo o około 60 proc. większa niż dotychczasowej. – Wprowadzając te zmiany, skupiliśmy się na satysfakcji klientów: celem było skrócenie czasu dostawy przy zachowaniu najwyższej jakości produktów Reynaers Aluminium. Żeby to osiągnąć, zdecydowaliśmy się wprowadzić dwie oddzielne linie: jedną do profili, drugą do akcesoriów. Zastosowaliśmy technologię bezchromową, która jest przyjazna środowisku – mówi Andrey Klymenko, Dyrektor Zarządzający Reynaers Aluminium Polska.

Niezależna i w pełni zautomatyzowana

Kompaktowa linia do akcesoriów – m.in. klamek, zawiasów, szyldów, odbojników – jest w pełni zautomatyzowana i działa niezależnie od głównej. Daje możliwość szybkich przezbrojeń i zmiany kolorów, co pozwala na jeszcze sprawniejszą realizację zamówień. Można na niej lakierować akcesoria wykonane z różnych stopów. Instalacja technologiczna linii łączy proces zanurzeniowego przygotowania powierzchni z przenośnikiem podwieszonym typu „Stop & Go” bez konieczności przewieszania akcesoriów, co pozwala na uzyskanie w 100% jednolitej powierzchni lakierowania.

Parametry produkcyjne obu linii są monitorowane w sposób ciągły, a dane procesorowe w pełni archiwizowane. Docelowo nowe linie całkowicie zastąpią dotychczasową. 

Większa wydajność, większy komfort pracy

Nowoczesna technologia i automatyzacja przekładają się również na komfort pracowników. – Modernizacja pozwoli nam podwyższyć standardy warunków pracy. Dzięki nowym liniom w hali produkcyjnej będzie mniej hałasu i łatwiej będzie zadbać o optymalną temperaturę – mówi Andrey Klymenko, Dyrektor Zarządzający Reynaers Aluminium Polska.

W Reynaers Aluminium na każdym etapie procesu produkcyjnego prowadzone są bardzo rygorystyczne  kontrole jakości. Wszystkie systemy spełniają wymagania standardów technicznych, określanych przez europejskie i krajowe normy i aprobaty. Reynaers Aluminium zapewnia najwyższe parametry jakościowe swoich produktów i oferuje 10-letnią gwarancję na swoje systemy. 10-letnia gwarancja obejmuje profile aluminiowe, lakierowanie i anodowanie oraz izolowanie. Na akcesoria zapewniamy 5-letnią gwarancję.

Więcej informacji

Przeglądaj archiwum wiadomości
WYDARZENIA11-02-2021

Reynaers Aluminium mecenasem konkursu POiD Building Awards 2021

NAGRODY05-02-2021

Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku nominowane do prestiżowej nagrody EU Mies van der Rohe Award 2022

FIRMA27-08-2020

Przewodniki po certyfikacji LEED i BREEAM