Masterline SoftTone®

Cicha rewloucja w projektowaniu budynków

MasterLine 8 SoftTone® jest zrównoważonym architektonicznym rozwiązaniem pozwalającym na naturalną wentylację i chłodzenie pomieszczeń nawet tam, gdzie mamy do czynienia z wysokim poziomem hałasu. Wysuwane równolegle okno umożliwia swobodne wietrzenie, a elementy SoftTone® zmniejszają uciążliwy hałas. Dzięki temu nawet w środku dużego miasta można cieszyć się spokojnym miejscem do życia i pracy.

Okno SoftTone powstało z myślą o głośnych centrach miast i budynkach mieszkalnych znajdujących się w pobliżu autostrad, torów kolejowych i lotnisk. MasterLine 8 SoftTone, w porównaniu z mechanicznymi systemami wentylacji i klimatyzacji, jest rozwiązaniem:

  • bardziej zrównoważonym,
  • bardziej dostępnym cenowo,
  • niewymagającym kłopotliwej pielęgnacji.

Niskie temperatury w ciągu nocy są ważnym aspektem, związanym z chłodzeniem pomieszczeń – dlatego SoftTone nie będzie równie efektywnym rozwiązaniem w każdym miejscu na świecie.

Typ otwierania

SoftTone® jest oknem wysuwanym równolegle

Wentylacja

Równolegle wysuwane okno jest skuteczniejsze przy wietrzeniu i chłodzeniu niż okna otwierane tradycyjnie. Przy takim samym zakresie otwarcia pozwala uzyskać większą otwartą przestrzeń i - ze względu na efekt kominowy - lepszą cyrkulację powietrza w pomieszczeniu.

Parametry akustyczne

Rozwiązanie SoftTone® pozwala znacząco poprawić parametry akustyczne w porównaniu z oknami otwieranymi tradycyjnie. Zapewnia zdrowy, komfortowy poziom hałasu nawet w momencie gdy wietrzymy i chłodzimy pomieszczenie – w lokalizacjach, gdzie bez takiego rozwiązania byłoby to niemożliwe.

Zastosowanie

Dźwiękochłonne okno wentylacyjne MasterLine 8 SoftTone

SoftTone® jest rezultatem współpracy pomiędzy firmą Arup – która opracowała technologię S.A.F.E. - i Reynaers Aluminium, która wdrożyła tę technologię w rozwiązania fasadowe. Wiedza teoretyczna i praktyczna dały w efekcie zrównoważony produkt, który zwiększa możliwości i przynosi korzyści architektom, inwestorom i użytkownikom końcowym.