Analizy cyklu życia aluminium

AluEco jest, wraz z VMRG (Stowarzyszenie Producentów Metalowych Okien i Elewacji [Association of Metal Windows and Facade Industry]) i ION (Holenderskie Stowarzyszenie Przemysłu Obróbki Powierzchniowej [Association of Industrial Surfacetreatment Netherlands]), upoważnione do badania wpływu aluminiowych elementów elewacji na środowisko. Stosowana metoda badawcza jest oparta na analizie cyklu życia (LCA), w ramach której określa się oddziaływanie aluminium na środowisko przez cały okres jego funkcjonowania.

W ramach tych badań przeprowadza się analizy cyklu życia profili aluminiowych zarówno dla lakierowanych proszkowo, jak i anodowanych powierzchni. Co się okazuje? Nowe wyniki są trzy razy lepsze od dotychczasowych. Uzyskano je po uwzględnieniu długiego okresu życia wyrobu z aluminium i różnych możliwości ponownego wykorzystania samego materiału. Czas życia aluminiowych elementów elewacji wynosi co najmniej 75 lat, a minimum 95% aluminium można później ponownie wykorzystać.

Raport AluEco i VMRG walidowano i można go używać do określania, na przykład, ratingu BREEAM. I dlatego od teraz architekci, doradcy itp. mogą obliczać aluminiowe elementy elewacji z uwzględnieniem właściwych parametrów środowiskowych (zarówno dla elementów z powłoką lakierowaną proszkowo, jak i anodowaną).