Rezydencja Flying Star

Rezydencja Flying Star

Historia tego wyjątkowego górskiego domu zaczyna się od surowego kształtu narysowanego w błyszczącym śniegu na stoku trasy narciarskiej Big Sky Country. Rezydencja Flying Star jest dobrze zaprojektowanym, nowoczesnym domem położonym w Bridger Canyon, prywatnej enklawie mieszkaniowej na obrzeżach miasta Bozeman w stanie Montana. To siedlisko o powierzchni 4 690 stóp kwadratowych (ponad 400 metrów kwadratowych) z trzema sypialniami stanowi atrakcyjne połączenie minimalistycznej europejskiej stylistyki, ogromnych przeszklonych ścian i naturalnych elementów we wnętrzu, takich jak masywne drewniane belki stropowe.

“Projekt powstał, kiedy jeździłem na nartach z przyszłym wykonawcą tego budynku; naszkicowaliśmy początkowy zarys w śniegu, tworząc realistyczny plan parteru i piętra, łączący się z otaczającą topografią.”Edwin Ugorowski, AIA, LEED AP, Project Architect

Najważniejszą atrakcją domu jest szklana ściana o wysokości 17 stóp (ponad 5 metrów), zwrócona na południe, wyposażona w przeszklone drzwi przesuwne o wyjątkowo cienkich profilach. Drzwi składają się z sześciu paneli o długości ponad 40 stóp (ponad 12 metrów). Efekt? Inspirujące widoki w całym salonie i połączenie wnętrza domu z otaczającą go przyrodą gór Bridger.

CS 77 Okna, CS 77 Drzwi, Hi-Finity Drzwi przesuwne oraz Purity Klamki - Rezydencja Flying Star zlokalizowany w Stany Zjednoczone Ameryki Północnej

“Rozważaliśmy wielu producentów wysokiej okien i przeszklonych drzwi. Odrzucaliśmy ich, jednego po drugim" - opowiada Donovan Savage z Montana Sash & Door. "Właściciel domu wyjechał kilka razy do Kalifornii, aby odwiedzić najbardziej obiecujące firmy, dzięki czemu zapoznał się również z kilkoma projektami firmy Reynaers. Był pod wrażeniem przemyślanej konstrukcji systemów i ich nowoczesnego wyglądu, który idealnie wpasowywał się w jego plany.”

Kocham nasz dom. Nie zmieniłbym w nim niczego.

„Główną inspiracją dla projektu była idea miejsca łączącego wnętrze z zewnętrzem, z dużą ilością światła i otwartą przestrzenią. Okna i przeszklone drzwi Reynaers są najważniejszym elementem domu, ponieważ szkło stanowi około 65 procent wszystkich ścian. Efektywność energetyczna systemów jest wyjątkowa, co sprawdziliśmy w ciągu dwóch śnieżnych, mroźnych zim i w trakcie ciepłych letnich miesięcy. Wąskie ramy okien nie ograniczają widoków, z każdego pomieszczenia można podziwiać góry i zieleń. Latwość otwierania drzwi Hi-Finity jest niesamowita, a otwierane okna wprowadzają do wnętrz świeże powietrze. Kocham nasz dom. Nie zmieniłbym niczego. Jest bardzo wygodny i cichy. Kiedy jestem w sypialni, czuję się jakbym był na biwaku" - stwierdza właściciel domu.

“ Efektywność okien i drzwi przesuwnych Reynaers jest wyjątkowa, co sprawdziliśmy w ciągu dwóch śnieżnych, mroźnych zim i ciepłych letnich miesięcy... Kocham nasz dom. Nie zmieniłbym w nim niczego. Jest bardzo wygodny i cichy. Kiedy jestem w sypialni, czuję się jakbym był na biwaku.”Homeowner

Właściciel domu mówi: „Wykonawca przeszklonych fasad, firma Montana Sash & Door, był bardzo pomocny w trakcie pracy z architektem, Edwinem Ugorowskim. Wykonawca wraz z firmą Reynaers zapewnili świetne wsparcie projektowe i instalacyjne, dzięki któremu prace zakończono terminowo i perfekcyjnie.”

Architekt: 
Lokalizacja: 
Stany Zjednoczone Ameryki Północnej
Fotograf: