Testy bezpieczeństwa

Zapewnienie maksymalnego stopnia bezpieczeństwa elementów budowlanych to jeden z priorytetów Reynaers Aluminium. Aby móc kontrolować wszystkie przeprowadzane testy, firma w nowoczesnym Kampusie w Duffel w Belgii stworzyła własne centrum badawcze, w którym są one ściśle monitorowane. Oprócz wewnętrznego centrum testowego, Reynaers Aluminium służy kompleksową pomocą podczas przeprowadzania prób w innych laboratoriach. Wsparcie merytoryczne, produkcja niezbędnego wyposażenia, montaż na miejscu to tylko część wsparcia, które oferuje Reynaers.

Wewnętrzne testy bezpieczeństwa

W Kampusie Reynaers przeprowadza się liczne testy sprawdzające m.in. odporność systemów na uderzenia i włamania. Badane są np. skutki uderzenia miękkim i ciężkim przedmiotem. Instytut Reynaers wyposażony jest również w sprzęt do przeprowadzania testów statycznych, dynamicznych oraz ręcznych.

Zewnętrzne testy bezpieczeństwa

Testy sprawdzające właściwości kuloodporne systemów profilowych przeprowadzane są w notyfikowanych laboratoriach, takich jak TNO, Royal Military School, a także IMP (Instytut Mechaniki Precyzyjnej w Warszawie) oraz WITU (Wojskowy Instytut Techniczny Uzbrojenia w Zielonce). Właściwości ognioodporne systemów badane są we współpracy z różnymi akredytowanymi europejskimi laboratoriami, takimi jak WFR, IFT, Efectis Group czy ITB. Testy pod kątem właściwości dymoodpornych systemów przeprowadzane są również w notyfikowanych laboratoriach, takich jak ITB, IFT czy MPA Braunschweig.