Spotkania universalARCH w Gdyni i Poznaniu

2811

20 listopada w Gdyni i 28 listopada w Poznaniu odbyły się dwa wyjątkowe spotkania universalArch, poświęcone projektowaniu uniwersalnemu powierzchni biurowych i mieszkalnych. Mieliśmy zaszczyt być partnerem obu tych wydarzeń.

UniversalARCH to istotny, aktualny temat i ciekawi prelegenci, eksperci w swoich dziedzinach. Założenia projektowania uniwersalnego prezentowała dr inż. arch. Iwona Benek z wydziału Architektury Politechniki Śląskiej i Fundacji LAB 60+. Na spotkaniach poruszano również takie zagadnienia jak innowacje, audytowanie oraz dobre praktyki związane z projektowaniem uniwersalnym. Była to także okazja, żeby opowiedzieć o projektowaniu dynamicznym w BIM z wykorzystaniem naszego autorskiego narzędzia rzeczywistości wirtualnej AVALON.

W czasie universalARCH można było poznać zasady kształtowania otoczenia w skali przestrzeni publicznych, terenów zielonych, budynków i ich wnętrz, w odniesieniu do osób o różnego rodzaju ograniczeniach, m.in. osób starszych i nie w pełni sprawnych. Założenia kreowania przyjaznej przestrzeni uczestnicy spotkań mogli też poznać na konkretnych przykładach – w Gdyni była to II faza projektu Waterfront Gdynia, o którym opowiadali architekci Marcin Naczke i Janusz Tybuszewski. W Poznaniu – chętni mogli zwiedzić ekologiczny kompleks biurowy Business Garden Poznań. Oba kompleksy są inwestycjami Vastint Polska. Pozostali partnerzy spotkań universalARCH to Knauf AMF Polska, Alufire i Geberit.

Więcej informacji

Przeglądaj archiwum wiadomości
WYDARZENIA16-04-2021

Reynaers Aluminium partnerem “Ogólnopolskiego Forum Stolarki 2021 Online”

WYDARZENIA11-02-2021

Reynaers Aluminium mecenasem konkursu POiD Building Awards 2021

NAGRODY05-02-2021

Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku nominowane do prestiżowej nagrody EU Mies van der Rohe Award 2022