Rodzaje szklenia

W nowoczesnym i minimalistycznym budownictwie często tworzone są duże powierzchnie szklane, ponieważ pozwalają osiągnąć niezwykłe efekty: wnętrze wypełniają naturalne promienie słoneczne, pomieszczenia wydają się bardziej przestronne, a użytkownicy mogą cieszyć się pięknymi widokami na zewnątrz budynku. Ponadto, odpowiednio ustawione okna o dużych rozmiarach, można efektywnie wykorzystać do pasywnego pobierania energii słonecznej.

Uważne planowanie

Architekt odgrywa kluczową rolę w określeniu położenia okien w Państwa domu. Jeśli macie Państwo własne pomysły dotyczące tej kwestii, należy je omówić z architektem już na początku procesu projektowania, ponieważ konkretne rozwiązania wymagają zastosowania odpowiedniego sposobu konstruowania budynku. Systemy aluminiowe firmy Reynaers umożliwiają tworzenie dużych powierzchni szklanych o wysokości do 3 m i szerokości do 6 m.

Rodzaje szklenia

W zależności od wybranego systemu, w profile aluminiowe można wmontować elementy szklane lub uszczelniające o grubości od 4 mm do 65 mm. Dzięki temu możliwe są różne opcje szklenia – od szyb akustycznych, przez szyby ze szkła bezpiecznego, do pięknie wyglądających szyb-luster. W razie konieczności, profile mogą być dodatkowo wzmocnione, aby były jeszcze bardziej odporne na siłę wiatru lub mogły bez problemu utrzymać duże, ciężkie szklane tafle.