Reynaers Aluminium jest członkiem PLGBC

Reynaers PLGBC
1903

Nasza firma została członkiem Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego, PLGBC. Pozwoli to nam na rozwijanie inicjatyw w zakresie zrównoważonego budownictwa i wspieranie upowszechniania wiedzy na ten temat.

PLGBC (Polish Green Building Council) to pozarządowa organizacja, która poprzez szereg szkoleń, konferencji i innych inicjatyw promuje ekologiczne podejście do budownictwa i wspiera tę branżę w transformacji związanej z wymogami zrównoważonego rozwoju. Zgodnie z zasadą potrójnej odpowiedzialności - środowiskowej, socjalnej i ekonomicznej - wspiera działania przynoszące korzyści mieszkańcom, środowisku i wszystkim uczestnikom procesu budowlanego.

PLGBC jest jedną z 70 organizacji green building councils działających na całym świecie, skupionych w ramach World Green Building Council. W Polsce jest platformą zrzeszającą firmy, instytucje oraz ekspertów, którym bliska jest idea zielona budownictwa.

Stowarzyszenie prowadzi szereg szkoleń i warsztatów tematycznych, w tym szkolenia LEED (prowadzone przez LEED Faculty) i BREEAM (prowadzone przez trenerów BRE), a także wprowadzenie do WELL Building Standard. Organizuje coroczne wydarzenia, jak PLGBC Green Building Symposium i PLGBC Dzień Ziemi oraz warsztaty Green Building Tour.

Innowacją w branży jest stworzona przez PLGBC Baza Budynków Certyfikowanych w Polsce, łącząca informacje o obiektach certyfikowanych we wszystkich obecnych w kraju systemach oceny budynków, i działająca na zasadzie wyszukiwarki według kilku kryteriów.

Więcej informacji

Przeglądaj archiwum wiadomości
WYDARZENIA16-04-2021

Reynaers Aluminium partnerem “Ogólnopolskiego Forum Stolarki 2021 Online”

WYDARZENIA11-02-2021

Reynaers Aluminium mecenasem konkursu POiD Building Awards 2021

NAGRODY05-02-2021

Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku nominowane do prestiżowej nagrody EU Mies van der Rohe Award 2022