Apartament Hi-Finity na Śląsku

Apartament Hi-Finity na Śląsku

Minimalistyczny apartament na Śląsku ma imponującą powierzchnię 213 m kw. i jest pełen światła dzięki bardzo dużym oknom i ogromnym przeszklonym drzwiom tarasowym. Właściciele i architekci postawili na zdyscyplinowaną kolorystykę i najwyższą jakość wszystkich rozwiązań.

Pierwotnie mieszkalna przestrzeń była podzielona na wiele pokoi i mimo imponującego metrażu nie odbiegała charakterem od typowych mieszkań w wielorodzinnych budynkach. Właściciele chcieli tu stworzyć reprezentacyjny, elegancki apartament - realizacją tego marzenia zajęli się architekci z pracowni MMOA, wyróżnionej w konkursie Architektura Roku 2018, w kategorii Młody Twórca. Zmiany były bardzo duże: wyburzono wiele ścian, zwiększono otwory drzwiowe, a także wymieniono stolarkę okienną.

 

Wybór kolorów ograniczono do bieli, szarości i czerni z jedynym ustępstwem w postaci ekspresyjnej kolorowej grafiki umieszczonej przy wyjściu na taras. Geometryczne formy porządkują przestrzeń - nawet zasłony przybierają formę statycznych kolumn, dzięki zastosowaniu grubego, sztywnego materiału.

Po zmianach powstała duża jasna przestrzeń dzienna z częścią kuchenną i wypoczynkową. Od strefy prywatnej apartamentu oddziela ją hol i duże drzwi, za którymi kryją się sypialnia, łazienka i garderoby właścicieli.

Na podłogach w całym apartamencie i na tarasie położono wielkoformatowe płytki wiernie naśladujące marmur. Te same ceramiczne płytki znalazły się również na niektórych ścianach. Rozwiązanie zarezerwowane zazwyczaj dla łazienek, tutaj pojawia się w salonie i nadaje wnętrzu klimat ekskluzywnego hotelowego apartamentu.

 

Maksimum światła, minimum ograniczeń

W trakcie metamorfozy mieszkania powiększono otwory okienne i wymieniono okna na aluminiowe. Brano pod uwagę rozwiązania, które umożliwiają tworzenie naprawdę dużych przeszkleń. Do koncepcji idealnie pasowały systemy Reynaers Aluminium. Okna skonstruowano z zastosowaniem systemu Slim Line 38 o wyjątkowo wąskich profilach. Na taras prowadzą drzwi przesuwne Hi-Finity. To wyjątkowe rozwiązanie, w którym zminimalizowano widoczność profili - ramy ukryte są w ścianach, a profile skrzydeł są wyjątkowo wąskie.

– W planach mieliśmy wyjazd z inwestorem do Belgii, żeby zobaczyć Hi-Finity Reynaers Aluminium na wystawie fabrycznej, żeby ocenić to rozwiązanie na żywo. Produkt dopiero został wprowadzony do sprzedaży, ale okazało się, że we Wrocławiu jest obiekt, w którym właśnie montowane są okna Hi-Finity, więc wybraliśmy się do Wrocławia. Okna jeszcze nie były do końca wykończone, nie można było sprawdzić ich działania. Ale to wystarczyło, by nasz inwestor podjął decyzję – tak o projekcie opowiada Maciej Dyląg, architekt z pracowni MMOA.

Konsekwentna kolorystyka, zastosowanie wielkopowierzchniowych płytek zarówno we wnętrzu, jak i na tarasie, przemyślane oświetlenie, a przede wszystkim otworzenie przestrzeni poprzez wyburzanie ścian i wymianę okien – te wszystkie zabiegi sprawiły, że architektom udało się stworzyć niezwykły, minimalistyczny i wypełniony światłem apartament.

Fabrykator: 
Lokalizacja: 
Silesia, Polska
Użyte systemy Reynaers: