Izolacyjność akustyczna

Kwestia akustyki budynków staje się coraz ważniejsza.  Miasta stają się bardziej zatłoczone, a tym samym zwiększa się ruch uliczny. Konstrukcje dźwiękoszczelne niewątpliwie podnoszą poziom komfortu wewnątrz budynku. Właściwości akustyczne budynku zależą od materiałów użytych do jego konstrukcji oraz od ilości otworów i szczelin w jego obudowie.

W systemach firmy Reynaers wysoki stopień izolacyjności gwarantują profile oraz odpowiednio dobrane uszczelki. Nie bez znaczenia jest również wybór odpowiedniego sposobu szklenia.  Dodatkową ochronę przed hałasem zapewniają specjalne szyby akustyczne.

Szczelność powietrzna budynku

Szczelność powietrzna budynku zasadniczo wpływa na jego izolacyjność akustyczną. Wszelkie nieszczelności zwiększają poziom hałasu wewnątrz budynku. Dlatego też, Reynaers wyposaża wszystkie okna i drzwi w uszczelki akustyczne, które we współpracy z uszczelką centralną gwarantują szczelność konstrukcji. Uszczelki akustyczne najlepiej działają w kombinacji z ukrytymi akcesoriami, ponieważ wtedy zachowują ciągłość na całej swojej długości co zwiększa ich skuteczność w izolacyjności akustycznej.

Szklenie

Na efektywność akustyczną budynku wpływa również wybór odpowiedniego rodzaju szklenia. Asymetryczne podwójne szklenie (różna grubość szkła po stronie wewnętrznej i zewnętrznej) skutecznie chroni przed hałasem. Jeśli to jednak nie wystarcza, można zastosować wewnętrzną szybę warstwową, która gwarantuje jeszcze wyższy stopień ochrony przed hałasem. Najskuteczniejszą ochronę zapewnia jednak wewnętrzna szyba warstwowa pokryta folią akustyczną PVB.