AVALON z nagrodą TopBuilder

Pokój rzeczywistości wirtualnej AVALON firmy Reynaers otrzymał nagrodę TopBuilder 2018. Kapituła konkursu doceniła zalety tego wyjątkowego, innowacyjnego narzędzia, które jest nowoczesnym wsparciem pracy architektów, inwestorów i wykonawców.
AVALON powstał w głównej siedzibie Reynaers Aluminium w Duffel w Belgii w oddanej w roku 2017 części Campusu Reynaers. To technologicznie zaawansowane narzędzie, które zamienia projekt architektoniczny w realistyczny model 3D. AVALON umożliwia wirtualny spacer po obiektach, które dopiero mają powstać.

 

“To unikatowe rozwiązanie na rynku”Marek Rudyk, Dyrektor Działu Technicznego Reynaers Polska

25 wysokiej rozdzielczości projektorów wyświetla obraz na pięciu ścianach. Dzięki temu AVALON z wyjątkową precyzją, bardzo realistycznie odzwierciedla zamysł architekta, opracowany w programie graficznym 3D  – mówi Marek Rudyk, Dyrektor Działu Technicznego Reynaers Polska, który w imieniu firmy odbierał statuetkę TopBuilder 2018. – AVALON to nie tylko projekcja, to również  miejsce, w którym wszystkie zainteresowane podmioty procesu budowlanego mogą się spotkać, by omówić, zmodyfikować i przygotować wariantowe koncepcje przyjmowanych rozwiązań elewacji aluminiowo-szklanych, a następnie dokonać ich wirtualnej projekcji  i oceny. W pokoju rzeczywistości wirtualnej może się znaleźć jednocześnie nawet sześć osób, które rozmawiając ze sobą, mogą pracować na żywo nad projektem. To sposób na wyjątkowo łatwą komunikację pomiędzy wszystkimi podmiotami procesu inwestycyjnego.

W trakcie wędrówki po trójwymiarowej przestrzeni można ocenić wybrane rozwiązania – i od razu je modyfikować. Wystarczy założyć tylko okulary polaryzacyjne, żeby wygodnie obejrzeć przyszły budynek zarówno od wewnątrz, jak i od zewnątrz.

Oparty na nowoczesnych technologiach AVALON przyciągnął uwagę kapituły konkursu i otrzymał statuetkę w kategorii Innowacja. Konkurs organizowany jest przez magazyn „Builder”, a nagrody TopBuilder są przyznawane najwyższej jakości produktom i rozwiązaniom budowlanym, a także realizacjom, w których zastosowano nowoczesne rozwiązania. Nagradzane są również m.in. usługi i programy przeznaczone dla branży architektonicznej i budowlanej. TopBuilder to jedna z najbardziej cenionych nagród na polskim rynku budowlanym. Tegoroczna edycja jest już dziesiątą z kolei. Nad przyznaniem statuetek czuwała kapituła złożona z członków Rady Naukowej miesięcznika „Builder”. Propozycje opiniowali między innymi profesorowie: Krzysztof Żółtowski, Tomasz Błaszczyński, Adam Stolarski i Mirosław Kosiorek.

Wręczenie nagród X edycji konkursu odbyło się 27 marca 2018 roku w Warszawie podczas Gali TopBuilder 2018.