Czas na aluminium

2112

Stolarka aluminiowa firmy Reynaers jest trwała i wyjątkowo odporna. Nowoczesna i lekka. Oferuje parametry energooszczędności, takie jak okna z drewna czy PVC, a do tego wygląda oszałamiająco. To rozwiązanie, które docenia coraz większe grono inwestorów publicznych i prywatnych. Rozwiązanie, które w zasadzie nie ma wad.

Okna i drzwi z profili aluminiowych Reynaers to kwintesencja świetnego designu i najlepszej funkcjonalności. Materiał ten, dzięki swojej specyfice i parametrom oferuje architektom
i inwestorom szerokie pole do popisu. Aluminium jest lekkie, ale równocześnie niezwykle sztywne i wytrzymałe na obciążenia, dlatego powszechnie wykorzystuje się je do budowy ścian osłonowych. Ponadto, jest bardzo plastyczne – okna i drzwi z profili firmy Reynaers tworzy się na zamówienie, co pozwala na produkcję stolarki w oryginalnych kształtach i formach.

Stolarka aluminiowa – ten chłodny „look”

W stolarce aluminiowej uwagę przyciąga przede wszystkim niepowtarzalny szyk metalu. Chłodne, industrialne, wyróżniające się minimalistyczną prostotą profile to doskonała propozycja do budynków nowoczesnych. Zwłaszcza, że Reynaers proponuje rozwiązania, w których rama jest tylko minimalnie widoczna, a całą przestrzeń zajmują przeszklenia, a także w niezwykle szerokiej gamie wybarwień i dekorów (w sumie ponad 400 propozycji).

Przede wszystkim bezpieczeństwo

Stolarka aluminiowa wyróżnia się również znakomitymi parametrami izolacyjności akustycznej i termicznej. Choć metal kojarzy się z chłodem, to zastosowanie przez firmę Reynaers wysokiej jakości unikalnych uszczelek i wkładów termicznych wewnątrz komór, pozwala na osiągnięcie energooszczędności nawet na poziomie budownictwa pasywnego (w opcji HI+). Poza tym, aluminium – w odróżnieniu od okien PVC czy drewna – jest zdecydowanie bardziej odporne na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych. Nie straszna mu wilgoć (co bywa problemem w przypadku drewna), ani grzyby. A do tego oferuje znacznie większą odporność na działanie ognia i dymu, a także... potencjalnych włamywaczy (Reynaers oferuje szereg zabezpieczeń antywłamaniowych). Ale ponad wszystko inne – aluminium to materiał bardzo trwały i przyjazny środowisku.

Więcej informacji

Przeglądaj archiwum wiadomości
FIRMA17-10-2018

Modernizacja lakierni Reynaers Aluminium w Piasecznie pod Warszawą

NAGRODY28-08-2018

Nagroda od Polskich Okien i Drzwi

PROJEKTOWANIE28-08-2018

Wronia z oceną Outstanding