BIM, AVALON - czyli przyszłość architektury

1110

Nowe technologie na naszych oczach zmieniają tradycyjne podejście do architektury i projektowania. Koncepty takie jak BIM (Building Information Modeling) czy proponowany przez firmę Reynaers pokój rzeczywistości wirtualnej AVALON, dają profesjonalistom nieograniczone możliwości tworzenia projektów idealnych.

W jaki sposób? Dlaczego? Odpowiedzi na te pytania (i wiele innych również) będzie można poznać 7 listopada podczas wyjątkowej konferencji NOWE OBLICZE BIM, organizowanej przez firmę WSC.

Na konferencji poświęconej nowym technologiom nie może zabraknąć wystąpienia specjalistów firmy Reynaers Aluminium (partnera wydarzenia), która już od ponad roku korzysta z biblioteki BIM i usilnie pracuje nad optymalizacją współpracy pomiędzy zespołami zaangażowanymi w proces projektowania budynków. Owocem tej pracy jest m.in. unikalny koncept AVALON, który również zostanie zaprezentowany podczas spotkania w Warszawie.

W dużym skrócie AVALON to zaawansowane narzędzie do oceny projektu architektonicznego, pokój rzeczywistości wirtualnej, stworzony w kampusie Reynaers w Duffel (Belgia). To świat umożliwiający wprowadzenie radykalnych zmian w projekcie architektonicznym oraz optymalizację budynku jeszcze przed rozpoczęciem budowy. AVALON zamienia architektoniczny model 3D na model wirtualny.

- Doświadczenie rzeczywistości wirtualnej AVALON przenosi proces opracowania 3D na wyższy poziom, pozwalając na rzeczywiste odczuwanie skali, głębi, materiałów, zmiany światła oraz warunków środowiskowych, począwszy od najwcześniejszych faz projektowania. - mówi Michał Serzycki, Dyrektor ds. Inwestycji firmy Reynaers Aluminium.

Termin: 7 listopada
Miejsce: Multikino Złote Tarasy w Warszawie

Więcej informacji i panel do rejestracji można znaleźć na stronie http://wsc.pl/bim2017

Zapraszamy do udziału!

More news

Przeglądaj archiwum wiadomości
WYDARZENIA02-05-2018

Firma Reynaers partnerem strategicznym BUDMIKI

NAGRODY13-04-2018

AVALON z nagrodą TopBuilder

NAGRODY29-03-2018

Modułowy dom z rozwiązaniami Reynaers