AVALON – na konferencji NOWE OBLICZE BIM 2017

1511

7 listopada w Warszawie odbyła się druga edycja konferencji NOWE OBLICZE BIM. Jej uczestnicy wędrowali w cyfrowej przestrzeni, oglądając rozwiązania oparte na systemach aluminiowych firmy Reynaers.

Konferencja NOWE OBLICZE BIM zgromadziła prawie 500 architektów, inżynierów, deweloperów, wykonawców i innych profesjonalistów z branży budowlanej i architektonicznej. Firma Reynaers jako partner wydarzenia, prezentował m.in. swoje innowacyjne narzędzie, oparte właśnie na technologii BIM – AVALON. To pokój rzeczywistości wirtualnej, dzięki któremu architekci mogą przetestować swój projekt, porównać różne rozwiązania i na bieżąco wprowadzać zmiany do projektu.

Technologia BIM (Building Information Modeling) opiera się na wykorzystaniu parametrycznego modelowania. Zaproszeni na konferencję specjaliści z całego świata pokazywali, jak wirtualne modele BIM pozwalają na dopracowanie projektu oraz na wyłapanie błędów na wczesnym etapie inwestycji. Swoimi prezentacjami pokazywali, że BIM to przepis na budowanie szybciej, taniej i lepiej, a także sposób na łatwiejszą komunikację pomiędzy różnymi grupami uczestniczącymi w całym procesie – od inwestora, przez architekta, po wykonawcę.

Wszyscy goście konferencji mogli zapoznać się z możliwościami narzędzia AVALON – Nina Timmermans, (International Business Development, Reynaers), która przyjechała do Polski specjalnie na konferencję NOWE OBLICZE BIM, zaprezentowała jej uczestnikom potencjał i praktyczne zastosowanie tego innowacyjnego rozwiązania.

Każdy, kto chciał bliżej poznać możliwości, które daje AVALON, mógł dodatkowo skorzystać z prezentacji na stoisku Reynaers. Wystarczyło założyć okulary VR i wziąć w ręce specjalne sterowniki, żeby przespacerować się po trójwymiarowej wizualizacji budynku. Goście wędrowali po wirtualnych korytarzach i pokojach i oceniali różne wersje rozwiązań opartych na systemach aluminiowych firmy Reynaers. Zmiany, wprowadzane na bieżąco do projektu architektonicznego, były natychmiast widoczne w wirtualnym świecie.

Zalety narzędzia AVALON można poznać w pełni w siedzibie firmy, w Duffel w Belgii. Zapraszamy architektów i innych profesjonalistów z branży budowlanej do umawiania się na wirtualny spacer po własnym projekcie. Czekamy na Państwa telefony i maile: (22) 715 77 77; +48 (22) 715 77 51; informacje@reynaers.com

Więcej informacji

Przeglądaj archiwum wiadomości
FIRMA17-10-2018

Modernizacja lakierni Reynaers Aluminium w Piasecznie pod Warszawą

NAGRODY28-08-2018

Nagroda od Polskich Okien i Drzwi

PROJEKTOWANIE28-08-2018

Wronia z oceną Outstanding