Reynaers Aluminium głównym partnerem cyklu spotkań z architektami “WARTOŚCI W ARCHITEKTURZE” miesięcznika Architektura-Murator

1603

Tam gdzie poruszane są kwestie ważne z perspektywy naszej branży, nie może zabraknąć również nas!

"Wartości w architekturze" to cykl dyskusji z wiodącymi polskimi architektami - o tym, co w architekturze najcenniejsze.

Spotkania prowadzone przez uznane autorytety – kuratorów, dziennikarzy, aktywistów - ukażą wyzwania współczesnej architektury na tle ostatnich kilkudziesięciu lat.

Współpraca z architektami na każdym etapie pracy jest wpisana w codzienne funkcjonowanie naszej firmy. Zdajemy sobie sprawę z tego, że najbardziej spektakularne projekty, wymagają indywidualnego podejścia. W naszej pracy skupiamy się na opracowywaniu rozwiązań, które elastycznie dostosowują się do wymagań projektowych. Bezpośrednie spotkania z architektami, pozwalają nam zdobywać informacje i wyciągać wnioski niezbędne do tworzenia innowacyjnych systemów i rozwiązań na bazie aluminium, wykorzystywanych w produkcji okien, drzwi oraz fasad, które odpowiadają na aktualne i przyszłe potrzeby naszych klientów i rynku.  - mówi Piotr Jurewicz, Dyrektor Regionalny ds. Projektów

W ramach wydarzenia zaplanowanych jest pięć spotkań, podczas których będą poruszane najważniejsze wyzwania współczesnej architektury. 

Poniżej prezentujemy harmonogram dyskusji: 

NASZ PRZYJACIEL DEMIURG 20.04.2021, 12:00

Kim jest architekt? Zawodowe wyzwania. pokoleniowe i własne. Marzenia a realia. Rola doświadczenia. Wzorce. Ograniczenia a wyzwania. Jak upływ czasu wpływa na poglądy i cele architekta. Co jest miarą sukcesu.

PRIORYTETY W ARCHITEKTURZE 13.05.2021, 11:00

Tradycyjna czy innowacyjna? Zrównoważona, ekologiczna, odpowiedzialna? Priorytety w architekturze. Jakie były, są, a jakie będą? Jesteśmy ostatnim pokoleniem, które buduje tak wielkie domy i galerie handlowe. Musimy nauczyć się przerabiać to, co już istnieje, i korzystać z surowców wtórnych (Zbigniew Maćkow). Czy projektowanie w zgodzie z potrzebami środowiska naturalnego jest w architekturze wartością najwyższą.

PRZESTRZEŃ PUBLICZNA 17.06.2021, 11:00

Miejska przestrzeń publiczna dla wszystkich. Zgodnie z definicją przestrzeń publiczna to obszar o szczególnym znaczeniu dla zaspokajania potrzeb mieszkańców, poprawy jakości ich życia i sprzyjający nawiązywaniu kontaktów społecznych ze względu na jego położenie oraz cechy funkcjonalno-przestrzenne. Jak powinna być projektowana, by zaspokajała te potrzeby? Wpływ COVID na sposób myślenia o przestrzeni publicznej, projektowanie 60+, zrównoważona urbanistyka, wyposażenie, zieleń, infrastruktura techniczna i in.

SZKOŁA ARCHITEKTURY 21.10.2021, 11:00 

Jak i czego uczyć? Technika, teoria, praktyka. Jak wygląda a jak powinien wyglądać proces kształcenia na polskich uczelniach, by młodzi architekci i architektki nabyli właściwe umiejętności, wiedzę oraz rozumieli wyzwania stojące przed współczesną architekturą.

WARTOŚCI W ARCHITEKTURZE 25.11.2021, 11:00

Podsumowanie cyklu. Zmienność i trwałość w architekturze. Czy istnieje architektura ponadczasowa? Jakie cechy architektury uznawane są za szczególnie istotne? Czy i jak kryteria oceny zmieniają się w czasie?Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w wydarzeni bezpłatnej rejestracji

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w wydarzeniu i bezpłatnej rejestracji!

Więcej informacji

Przeglądaj archiwum wiadomości
WYDARZENIA16-04-2021

Reynaers Aluminium partnerem “Ogólnopolskiego Forum Stolarki 2021 Online”

WYDARZENIA11-02-2021

Reynaers Aluminium mecenasem konkursu POiD Building Awards 2021

NAGRODY05-02-2021

Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku nominowane do prestiżowej nagrody EU Mies van der Rohe Award 2022