Biurowiec Wronia 31 uznany za najbardziej ekologiczny w konkursie BREEAM Awards 2019

2703

Biurowiec Wronia 31, inwestycja firmy Ghelamco Poland, w międzynarodowym konkursie BREEAM Awards 2019 został uznany za najbardziej ekologiczny w Europie Środkowej i Wschodniej. W finale pokonał pięciu konkurentów z Turcji, Rumunii i Polski. W budynku wykorzystano systemy okienne i fasadowe Reynaers Aluminium.

Certyfikat BREAAM (BRE Environmenta Assessment Metod) to jedna z najczęściej stosowanych w Europie metod oceny budynków. Definiuje standard najlepszych praktyk w zakresie zrównoważonego projektowania, budowania i użytkowania budynków, biorąc pod uwagę m.in. jakość środowiska wewnętrznego, efektywność energetyczną czy gospodarkę wodą i odpadami. Istotnym kryterium jest również komfort użytkownika, m.in. dostęp do światła dziennego i widoku z okna, możliwość sterowania oświetleniem, ogrzewaniem i chłodzeniem.

Kluczowy więc jest nie tylko dobry projekt, lecz także elementy konstrukcyjne i materiały wykończeniowe najwyższej jakości. Istotną częścią konstrukcji stającego przy Placu Europejskim na warszawskiej Woli budynku Wronia 31 są systemy Reynaers Aluminium zastosowane w fasadach: CW50-HI,  CW50 top hungwindows, CF77 i CS86-HI doors, które miały istotny wpływ na wysokie noty inwestycji w konkursie. Rozwiązania te zapewniają doskonałe parametry energetyczne, maksymalną przepuszczalność promieni słonecznych przy jednoczesnym wysokim stopniu izolacyjności termicznej.

Ghelamco Poland to pierwszy deweloper w naszym kraju, który wprowadził do swoich projektów najpopularniejszą na świecie certyfikację ekologiczną w systemie BREEAM. Biurowiec Wronia 31 jest drugim w historii certyfikacji w Polsce budynkiem, który uzyskał tak wysoką punktację i certyfikat na poziomie Outstanding na etapie Post Construction (najwyższa nota). Projekt przygotowała belgijska pracownia Jaspers Eyers Architects we współpracy z architektami z Projekt Polsko-Belgijska Pracownia Architektury.

Więcej informacji

Przeglądaj archiwum wiadomości
PRODUKTY21-06-2021

Doskonałość w każdym szczególe

WYDARZENIA16-04-2021

Reynaers Aluminium partnerem “Ogólnopolskiego Forum Stolarki 2021 Online”

WYDARZENIA11-02-2021

Reynaers Aluminium mecenasem konkursu POiD Building Awards 2021