Skip to main content
Close up of aluminium profile.
07 Mar 2022

Aluminium - uniwersalne rozwiązanie o niezliczonych zaletach

Niektórzy preferują aluminium ze względu na jego wpływ na środowisko, inni są fanami różnorodności wzornictwa. Dlaczego warto wybrać aluminium jako materiał na nowe okna i drzwi? Wymieniamy dziesięć powodów, które ułatwią ten wybór.

To nie przypadek, że aluminium jest stosowane do produkcji okien, drzwi i fasad w najbardziej prestiżowych i kultowych budynkach na całym świecie. Aluminium to bogaty materiał, który można w nieskończoność poddawać recyklingowi bez utraty jakości. Co więcej, główna w branży izolacyjność termiczna, jaką oferuje aluminium, pozwala tworzyć wszystko, co ma na celu oszczędność energii. A to jeszcze nie wszystko. Poniżej przedstawiamy najważniejsze zalety aluminium.

Living room with broad folding doors in the background, looking out on green woods.

Dziesięć korzyści aluminium

Długa żywotność

Wybór aluminium to wybór na całe życie. Profile aluminiowe pozostają piękne przez wiele lat. Nie szkodzą im promienie UV ani wilgoć, a przy odpowiedniej konserwacji nie wypaczają się, nie korodują ani nie gniją.

Izolacja termiczna i akustyczna

Rozwiązania aluminiowe zapewniają doskonałą izolację termiczną. Okno aluminiowe dobrze izoluje zarówno od zimna, jak i od ciepła. W połączeniu z szybami akustycznymi aluminium gwarantuje optymalne rozwiązania dźwiękoszczelne.

Design, który pasuje

Ciesz się swobodą twórczą dzięki różnorodnym kształtom i stylom. Wybieraj spośród szerokiej gamy wzorów, od eleganckich współczesnych po rustykalne historyczne. Co więcej, profile aluminiowe są dostępne w niemal każdym wymiarze. Zawsze znajdziesz system, który spełni Twoje potrzeby.

Zrównoważony rozwój to podstawa

Aluminium w 100% nadaje się do recyklingu. Proces recyklingu wymaga minimalnej ilości energii, bez utraty jakości materiału. Pomyśl także o korzyściach dla środowiska: niskie wartości współczynnika U naszych produktów aluminiowych przyczyniają się do oszczędności energii i pomagają zmniejszyć wpływ projektu na środowisko.

Liczne kolory

Wybierz swój ulubiony kolor i opcję powłoki. Profile aluminiowe mogą być anodowane lub malowane w ponad 400 kolorach z palety RAL i różnych rodzajach wykończenia. Budynek funkcjonalny, renesansowy czy minimalistyczny? Dla każdego typu domu znajdzie się rozwiązanie z aluminium.

Interior view of opened MasterPatio sliding doors.

Wszechstronność

Wszechstronność to drugie imię aluminium. Rozszerzanie się i kurczenie pod wpływem zmian temperatury jest ograniczone do minimum, co sprawia, że aluminium jest preferowanym wyborem w przypadku drzwi dwuskrzydłowych i tarasowych, a także wszelkich okien o dużych wymiarach. Jest to ultralekki, a jednocześnie wytrzymały materiał, który bez trudu pozwala realizować złożone konstrukcje.

Bezpieczna i optymalna ochrona przeciwpożarowa

Aluminium jest bardzo wytrzymałe, niepalne i łatwo integruje się z technologiami i systemami, które dodatkowo zwiększają bezpieczeństwo i ochronę. Większość naszych systemów jest odporna na włamania, a niektóre warianty oferują nawet rozwiązania ognioodporne i dymoszczelne.

Łatwa konserwacja

Okna i drzwi z aluminium są bardzo łatwe w utrzymaniu, wymagają jedynie umycia wodą z mydłem kilka razy w roku. Można wybierać spośród setek odpornych, trwałych kolorów i mieć pewność, że aluminium nigdy nie będzie wymagało ponownego malowania.

Profesjonalne rozmieszczenie

Komputerowo sterowane cięcie profili i precyzyjny montaż gotowego produktu umożliwiają bezproblemowy i bezbłędny montaż wszystkich naszych rozwiązań aluminiowych.

Inwestycja, która się opłaca

Aluminium poprawia ogólne parametry i wartość budynku. Jest to inwestycja, która się opłaca, jeśli weźmie się pod uwagę wszystkie korzyści. Firma Reynaers Aluminium gwarantuje, że jej systemy spełniają najwyższe specyfikacje techniczne, udzielając dziesięcioletniej gwarancji na system oraz pięcioletniej gwarancji na akcesoria do okuć.

Najnowocześniejsze aluminium

Aluminium Cię nie zawiedzie. Dzięki światowej klasy centrum testowania i projektowania oraz wieloletniemu doświadczeniu w branży, firma Reynaers Aluminium z dumą przesuwa granice jakości produktów. Wszystkie nasze produkty są testowane pod kątem spełniania norm lokalnych i międzynarodowych, dzięki czemu mogą być stosowane w najbardziej wymagających lokalizacjach. Przekonaj się, na czym polega różnica.

Prawa autorskie

Iron Horse - Altius Design Group (architekt), Andrew Beneze (fotograf)